Delicious, affordable, and beautiful, Ana Bates Cakes and treats are works of art you can eat.
To order your custom-made cake or treats, browse my gallery for inspiration, talk to me about your ideas, and then choose a flavour.
For unique party fare to delight guests at your next event, get in touch today.
Phone: +64 211042529
Email: cake@anabatescakes.com

- MOTHER'S DAY COLLECTION 2023 5 products
- Easter 5 products
- Christmas 2022 4 products
- SCHOOL HOLIDAYS PROGRAM OCTOBER 2022 0 products
- Halloween 4 products
- Father's Day 5 products
- Mother's Day 2022 5 products
- Example Collection Title
-
Mum's box
- Regular price
- $24.00
- Regular price
-
- Sale price
- $24.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $24.00
- Regular price
-
- Sale price
- $24.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Best Fur Mum box
- Regular price
- $18.00
- Regular price
-
- Sale price
- $18.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $18.00
- Regular price
-
- Sale price
- $18.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Cupcake bouquet
- Regular price
- $50.00
- Regular price
-
- Sale price
- $50.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $50.00
- Regular price
-
- Sale price
- $50.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Flower box
- Regular price
- $35.00
- Regular price
-
- Sale price
- $35.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $35.00
- Regular price
-
- Sale price
- $35.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Flower pot
- Regular price
- $50.00
- Regular price
-
- Sale price
- $50.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $50.00
- Regular price
-
- Sale price
- $50.00
- Unit price
- per
Sold Out
-
Easter PYO box -paint your own eggs
- Regular price
- $25.00
- Regular price
-
- Sale price
- $25.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $25.00
- Regular price
-
- Sale price
- $25.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Easter treat box
- Regular price
- $80.00
- Regular price
-
- Sale price
- $80.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $80.00
- Regular price
-
- Sale price
- $80.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Easter hunt box
- Regular price
- $20.00
- Regular price
-
- Sale price
- $20.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $20.00
- Regular price
-
- Sale price
- $20.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Easter Custom box - add 1 name
- Regular price
- $16.00
- Regular price
-
- Sale price
- $16.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $16.00
- Regular price
-
- Sale price
- $16.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Easter Bunny box
- Regular price
- $20.00
- Regular price
-
- Sale price
- $20.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $20.00
- Regular price
-
- Sale price
- $20.00
- Unit price
- per
Sold Out
-
Teachers appreciation set 2
- Regular price
- $20.00
- Regular price
-
- Sale price
- $20.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $20.00
- Regular price
-
- Sale price
- $20.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Teachers appreciation set 1
- Regular price
- $18.00
- Regular price
-
- Sale price
- $18.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $18.00
- Regular price
-
- Sale price
- $18.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Christmas Cupcakes - box with 12
- Regular price
- $75.00
- Regular price
-
- Sale price
- $75.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $75.00
- Regular price
-
- Sale price
- $75.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Christmas Cupcakes - box of 6
- Regular price
- $40.00
- Regular price
-
- Sale price
- $40.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $40.00
- Regular price
-
- Sale price
- $40.00
- Unit price
- per
Sold Out
-
Example Product Title
- Regular price
- Regular price
-
- Sale price
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $19.99
- Regular price
-
$19.99 - Sale price
- $19.99
- Unit price
- per
Sold Out -
Example Product Title
- Regular price
- Regular price
-
- Sale price
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $19.99
- Regular price
-
$19.99 - Sale price
- $19.99
- Unit price
- per
Sold Out -
Example Product Title
- Regular price
- Regular price
-
- Sale price
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $19.99
- Regular price
-
$19.99 - Sale price
- $19.99
- Unit price
- per
Sold Out -
Example Product Title
- Regular price
- Regular price
-
- Sale price
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $19.99
- Regular price
-
$19.99 - Sale price
- $19.99
- Unit price
- per
Sold Out
-
The Haunting Box
- Regular price
- $36.00
- Regular price
-
- Sale price
- $36.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $36.00
- Regular price
-
- Sale price
- $36.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Mini Halloween faces
- Regular price
- $35.00
- Regular price
-
- Sale price
- $35.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $35.00
- Regular price
-
- Sale price
- $35.00
- Unit price
- per
Sold Out -
The movie box
- Regular price
- $30.00
- Regular price
-
- Sale price
- $30.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $30.00
- Regular price
-
- Sale price
- $30.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Terror box
- Regular price
- $25.00
- Regular price
-
- Sale price
- $25.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $25.00
- Regular price
-
- Sale price
- $25.00
- Unit price
- per
Sold Out
-
You're a flippin'awesome Dad
- Regular price
- $28.00
- Regular price
-
- Sale price
- $28.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $28.00
- Regular price
-
- Sale price
- $28.00
- Unit price
- per
Sold Out -
If Dad can’t fix it we are all Screwed
- Regular price
- $20.00
- Regular price
-
- Sale price
- $20.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $20.00
- Regular price
-
- Sale price
- $20.00
- Unit price
- per
Sold Out -
It’s not a dad Bod, It’s a father figure
- Regular price
- $20.00
- Regular price
-
- Sale price
- $20.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $20.00
- Regular price
-
- Sale price
- $20.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Coolest pop!
- Regular price
- $16.00
- Regular price
-
- Sale price
- $16.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $16.00
- Regular price
-
- Sale price
- $16.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Love you Pop!
- Regular price
- $16.00
- Regular price
-
- Sale price
- $16.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $16.00
- Regular price
-
- Sale price
- $16.00
- Unit price
- per
Sold Out
-
Mum's box
- Regular price
- $24.00
- Regular price
-
- Sale price
- $24.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $24.00
- Regular price
-
- Sale price
- $24.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Cookie Flower Pot
- Regular price
- $55.00
- Regular price
-
- Sale price
- $55.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $55.00
- Regular price
-
- Sale price
- $55.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Best Fur Mum box
- Regular price
- $18.00
- Regular price
-
- Sale price
- $18.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $18.00
- Regular price
-
- Sale price
- $18.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Flower box
- Regular price
- $35.00
- Regular price
-
- Sale price
- $35.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $35.00
- Regular price
-
- Sale price
- $35.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Flower pot
- Regular price
- $50.00
- Regular price
-
- Sale price
- $50.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $50.00
- Regular price
-
- Sale price
- $50.00
- Unit price
- per
Sold Out
-
Example Product Title
- Regular price
- Regular price
-
- Sale price
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $19.99
- Regular price
-
$19.99 - Sale price
- $19.99
- Unit price
- per
Sold Out -
Example Product Title
- Regular price
- Regular price
-
- Sale price
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $19.99
- Regular price
-
$19.99 - Sale price
- $19.99
- Unit price
- per
Sold Out -
Example Product Title
- Regular price
- Regular price
-
- Sale price
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $19.99
- Regular price
-
$19.99 - Sale price
- $19.99
- Unit price
- per
Sold Out -
Example Product Title
- Regular price
- Regular price
-
- Sale price
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $19.99
- Regular price
-
$19.99 - Sale price
- $19.99
- Unit price
- per
Sold Out